Społeczność
blog.ekologia.pl   Blogerzy   Robert Grzeszczyk   Zrobieni w wariaka - rozmyślania przy czytaniu komentarzy
2

Zrobieni w wariaka - rozmyślania przy czytaniu komentarzy

6 grudnia 2011 roku w Polityce ukazał się artykuł Jana Łukaszewicza pt.: „Zapuszczona puszcza”. Autor, dr inż Jan Łukaszewicz, wskazuje na błędy przy ochronie Puszczy Białowieskiej.

 

"Zapuszczona puszcza" w Polityce

autor: Robert Grzeszczyk
Nie chcę streszczać całości (kto nie czytał ma szansę zobaczyć tekst w internecie), lecz w dwóch zdaniach informuję, że autor wskazuje na błędy przy ochronie Puszczy Białowieskiej oraz wskazuje na widoczne wyraźnie straty, jakie się dokonują na jej obszarze w wyniku presji tzw.: środowisk

ekologicznych. Straty przede wszystkim w naturze. Lecz straty materialne są równie ogromne.

 Choć wydawałoby się, że żyjemy w cywilizowanym świecie, w warunkach demokracji, to niektóre zachowania ludzi wykształconych - potocznie pojmowanych za elity nauki, treści narzucane przez opiniotwórcze media nie niosą w sobie żadnego wartościowego przesłania społecznego a tym bardziej gospodarczego i materialnego. Ich duch też jest najczęściej jałowy. Choć ich autorom nie przynoszą zaszczytów, to jednak stanowią wartościową informację dla uważnego czytelnika i obserwatora.

Nie zawsze autorzy i decydenci są świadomi powodowanej destrukcji. Czasami w zadufaniu uważają, że cel, który sobie wytyczyli wymaga działań za wszelką cenę. Niejednokrotnie chodzi o zwalczanie przeciwnika wszelkimi sposobami. A kiedy indziej o zwykłe środki do życia.

pełny tekst znajduje się pod linkiem:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zrobieni_w_wariaka_rozmyslania_przy_czytaniu_komentarzy_229943.html

Ten wpis czytano 1520 razy.
Jak najbardziej, sporządza się. I jeszcze dziś są w miarą niezależne. Jednak jutro będą podlegały manipulacjom stowarzyszeń pseudoekologicznych i RDOŚ - świadomie piszę w tej kolejności.
Przykład Nadleśnictwa Białowieża wskazuje, żę tak naprawdę prawo nie ma wielkiego znaczenia
Robert Grzeszczyk - Niedziela, 15 Kwiecień 2012 21:31
Puszcza Białowieska jest jedyną w Europie! To wielki skarb! Czy mam uwierzyć, że już nie ma mądrych Planów Urządzenia Lasów - już nie sporządza się takowych? Nikt nie kontroluje stanu lasów i wykonania tych planów?
Zapoznałam się kiedyś z takim Planem - wszystko, co potrzeba zrobić w lesie tam jest ujęte : nasadzenia, wycinka, opryski, pozyskiwanie drewna, sprzedaż - cała Gospodarka Leśna -przez duże G i L. Już nie obowiązuje?
Lucyna Socha - Niedziela, 15 Kwiecień 2012 20:14
Odsłon: 38062
Robert Grzeszczyk
Leśnik, studia podyplomowe z zarządzania i organizacji przedsiębiorstw.
<< Grudzień 2020 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »