Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Robert Grzeszczyk   Komentarze

Komentarze

~Gość

To smutne, że głosy specjalistów tak trudno przebijają się do opętanych ideą fix! Każdy temat dobry dla osób szukających rozgłosu, a "ciemny lud" to bezmyślnie kupuje. Ludzie mają kłopoty z uruchomieniem szarych komórek!

~Gość Zenek

Racja, że wielu się oburza, jak mu trzebią las. I to nie tylko z powodów zawartych w tekście, ale też dlatego, że wielu ludzi nie lubi zmian. Był las, więc niech będzie zawsze.

~Gość Wanda

Dobry tekst... Spraw przyrodniczych nie można generalizować.

~Gość Cyryl

O szkodach wyrządzanych przez te zwierzęta mówi się dużo, a o możliwości uzyskania odszkodowań przez rolników za szkody wyrządzone w uprawach rolniczych, sadowniczych oraz gospodarstwach rybackich i leśnych mówi się niewiele.

Nadlesnictwo Srokowo dementuje, by szkody obejmowały kilka tysiecy hektarów, potwierdzając, że sa największe na Warmii i Mazurach.
Wyjaśnie więc na czym polega "myk" o którym wspominam w artukule (minimalizowaniu szkód na potrzeby statystyki i ku uspokojeniu Kowalskiego - że jego lasy maja sie dobrze i nic im sie nie dzieje.
Plany Urządzania Lasu, które które są sporządzane w cyklach dziesięcioletnich, niweluja do zera straty i szkody z poprzedniej "dziesięciolatki", i rozpoczyna się ewidencja od poczatku wraz z nowym Planem. Zniszczenia poprzedniego okresu sa ewidencjonowane jako nieuzytki, tereny zabagnione, etc i nie wystęują juz jako obszary zniszczone przez bobry. Z całą pewnoscia nie wymyślił tego Nadleśniczy ze Srokowa!
|Odpowiada za to oszustwo Dyrektor, BUL, GUS i DGLP..
Nadleśniczy pisze więc na stronie swojego Nadlesnictwa: "Tak duże zagęszczenie bobrów wywiera istotny wpływ na ekosystemy leśne powodując szkody w drzewostanach w ilości 1165 ha, tj. 7% ogólnej powierzchni nadleśnictwa.".
Pamiętam jak nadleśniczowie RDLP Katowice potwierdzali tezy zawarte w artykule Ewy Siedleckiej z Gazety W. iż przyczyną klęski świerczyn w Beskidzie Ślaskim jest obce pochodzenie tamtejszej populacji.
Co mieli mówić? - Że dali d...
Co ma mówić Nadleśniczy ze Srokowa

http://www.srokowo.olsztyn.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/srokowskie-lasy-krolestwem-bobra#.VvMXyDEpldg

~Gość Zygfryd

Panie zostaw Pan bobry w spokoju. A czemu winny jest ten krwiożerczy zwierz? Winny jest człowiek, kótry włazi w paradę zwierzętom, zabiera im siediska i żerowiska. to człowiek jest prawdziwym szkodnikiem, a w szczególności rolnicy, tkórzy doją od UE dotacje. Zostaw Pan Bobra w spokoju!

~Gość lukasz

Szkoda puszczy, tak to jest, gdy nieodpowiedni ludzie dochodzą do władzy
pozdrawiam Łukasz
autor bloga ekologicznego: http://ekoblog.cba.pl/

Właśnie niedawno byłem znów w pobliżu Ciechani. Dziś jakże jest inna.
Ale nie o tym.
Rozmawiałem z M.Morawskim właścicielem Hajstry - schroniska z Huty Polańskiej. Gdy chodził do szkoły w Polanach, pod koniec lat 70-tych XX wieku, mieszkająca w jej pobliżu "babcia Ziębowa" pokazywała im skorupę żołwia i opowiadała o tych zwierzętach spotykanych w okolicy.

Panie Andrzeju: nie da rady opublikować prawdziwych informacji o szkodach czy o innych stratach (w tym także ludzkich) w środkach mainstreamu.
Ale gdzieś w opłatkach można poczytać:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/bobr_w_wielkim_miescie_187325.html

~Gość Andrzej

Bobrów jest zdecydowanie za dużo. Atakują ludzi i zwierzęta. Przychodzą bardzo blisko ludzi nie bojąc się ich. Naprawdę trzeba uważać. W internecie można znaleźć opisy śmiertelnych zagryzień ludzi przez bobry. Uważajcie na dzieci bo naprawdę nie ma żartów.

Odsłon: 17573
Robert Grzeszczyk
Leśnik, studia podyplomowe z zarządzania i organizacji przedsiębiorstw.
<< Maj 2018 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
zobacz wszystkie wpisy »