Społeczność
blog.ekologia.pl   Publicyści   Robert Grzeszczyk   Komentarze

Komentarze

~Gość siwa

Nie dziwię się że ten apel został usunięty. Posługuje się bowiem manipulacjami i przemilczeniami. Np takimi, że drewno powinno pozostać w puszczy, że jest cięte w celach merkantylnych i że Polska złamała przepisy unijne chroniące Naturę 2000-czyli wycinka jest nielegalna co z profesurą niczyją nie ma nic wspólnego; że wycinane są inne gatunki drzew niż świerk. Że gradacja jest czymś naturalnym a las- bez człowieka odradza się w swoim tempie, nieludzkim. Ktoś kto śledzi sprawę wie doskonale, że nie chodzi o rezerwat ani o wyrąb do zera - doprawdy nie ma nic odkrywczego w tych ukazywanych tu z oburzeniem "manipulacjach".

https://mobile.twitter.com/pikus_pol/status/891601520533409792

donatorzy

Bardzo mnie cieszy zainteresowanie artykułem. Niektóre z załączonych wątków i linków w sposób jednoznaczny wskazują, że sprawa klimatu i jego zmian jest dziś w dużej mierze sprawą wiary. Pozwolę wiec sobie pozostać przy swoim stanowisku, gdyż każda nagonka i cenzura powodują mój opór i podejrzenia - gdy zaczniemy sprawę rozpatrywać tylko w sferze wiary. Gdy zaś będziemy szukać dowodów, znacznie trudniej, lecz odnajdziemy je również po drugiej stronie (pisze o nich w książce "Błękitna planeta w zielonych okowach" Vaclav Klaus - były Prezydent Czech http://lubimyczytac.pl/ksiazka/84156/blekitna-planeta-w-zielonych-okowach-co-jest-zagrozone-klimat-czy-wolnosc ).
Zgadzam się z uwagą dotyczącą prof Jaworskiego. Nie mogę się tłumaczyć pomyłką. Proszę więc o przyjęcie erraty: prof. St. Ostaficzuk - http://www.cire.pl/pliki/2/palmy_weglem_nie_biomas.pdf

~Gość megabestia

> prezentuję sceptyczne stanowisko do każdej nagłaśnianej medialnie doktryny.

Co do np. ewolucji biologicznej, szczepionek też? Szkoda że sceptycyzm nie dotyczy medialnie nagłaśnianych negacjonistów ocieplenia?

> Pamiętam skandal (...) gdy ujawniono prywatną korespondencję niektórych orędowników globalnego, i w dodatku antropogenicznego ocieplenia, mocno podważającą ich oficjalnie prezentowane stanowisko.

doskonaleszare.blox.pl/2009/11/Yet-Another-Nail-in-the-Coffin.html
http://doskonaleszare.blox.pl/2009/12/CRU-Hack-Open-Thread.html
http://doskonaleszare.blox.pl/2011/11/Kontekst.html

> Apel Haidelberski, Deklaracja Lipska — działania podejmowane przez społeczność miedzynarodową uczonych i naukowców przeciwstawiajacych się ideologizowaniu nauki o klimacie.

http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-apel-heidelberski-to-protest-noblistow-przeciwko-ideologii-ocieplenia-118
https://en.wikipedia.org/wiki/Leipzig_Declaration#Signatures

> przecież para wodna, mająca zdecydowanie większa masę
cząsteczkową, mogłaby wielokrotnie bardziej ten globalny „cieplarniaryzm" pobudzać

http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-para-wodna-jest-najwazniejszym-gazem-cieplarnianym-32

> tak nielubiany gaz cieplarniany, jakim jest w mniemaniu ekologistów CO2, przesądzający według nich o globalnym ociepleniu

doskonaleszare.blox.pl/2011/12/O-atrybucji.html
http://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/klimatolog-prof-trepinska-nie-znamy-przyczyn-zmiany-klimatu-tak-mysle-134

> Przypomnę teorię profesora Zbigniewa Jaworowskiego wskazującą na to, że jeśli zależałoby nam na ograniczaniu CO2 w sposób maksymalny, to powinniśmy skupić się na maksymalnie efektywnej produkcji w lesie masy drewna...

http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-by-zwalczyc-globalne-ocieplenie-wystarczy-sadzic-wiecej-drzew-109

Nb. prof Jaworowski (lekarz radiolog, nie klimatolog) miał dużo teorii...
http://doskonaleszare.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?530745

Uważam, ze należy przestrzegać prawa obowiązującego w Polsce. Powinni go przestrzegać w takim samym stopniu Ci, których nazywa się "ciemnym ludem" jak i ci, którzy to prawo tworzą lub maja stać na jego straży.
W kraju są lasy ochronne (Rezerwaty i Parki Narodowe) oraz lasy gospodarcze. Każda z tych domen ma odmienne zadania i sposoby postępowania w nich człowieka. Stosowanie pozyskania i wyręby w Parkach czy rezerwatach są raczej niedopuszczalne. Podobnie, stosowanie metod ochrony biernej w przestrzeni lasów gospodarczych nie jest dopuszczalne, i narusza ten obowiązujący w świecie podział. Niestety w obszarze nadleśnictw puszczańskich jest to nagminnie stosowane. Doprowadziło w efekcie do zagłady w Puszczy. Bo choć drzewostany świerkowe stanowiły w niej do 30% zasobów, to ich destrukcja działa jak lawina na pozostałe zasoby.

~Gość Zenek

Czyli jest Pan za wycinką drzew? czy przeciwko

~Gość Zygmunt

ciężki temat, dla niewtajemniczonych. Dziękuję Panie Robercie za rozjaśnienie

~Gość

To smutne, że głosy specjalistów tak trudno przebijają się do opętanych ideą fix! Każdy temat dobry dla osób szukających rozgłosu, a "ciemny lud" to bezmyślnie kupuje. Ludzie mają kłopoty z uruchomieniem szarych komórek!

~Gość Zenek

Racja, że wielu się oburza, jak mu trzebią las. I to nie tylko z powodów zawartych w tekście, ale też dlatego, że wielu ludzi nie lubi zmian. Był las, więc niech będzie zawsze.

~Gość Wanda

Dobry tekst... Spraw przyrodniczych nie można generalizować.

Odsłon: 12874
Robert Grzeszczyk
Leśnik, studia podyplomowe z zarządzania i organizacji przedsiębiorstw.
<< Listopad 2017 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
zobacz wszystkie wpisy »